Cięcie laserem i grawerowanie

Oferujemy dla Państwa swoje usługi w zakresie grawerowania i cięcia laserem CO2. Technologia laserowa gwarantuje precyzyjną obróbkę różnego rodzaju materiałów, zapewnia 100% powtarzalności kształtów, pozwala na realizację nawet najbardziej śmiałych koncepcji. Nasza maszyna posiada pole robocze 900mm x 600mm 

Wycinam z takich materiałów:

  • pleksi do 5 mm
  • papier
  • karton w tym barwiona w masie
  • tektura, również introligatorska
  • sklejka suchotrwała do 6 mm (na razie, ale już niedługo do 12 mm)
  • płyty MDF / HDF 
  • Wszystkie wyżej wymienione materiały mam dostępne i sprawdzone w "boju"

Jak przygotować plik lub dokumentację do zlecenia

Preferuję wektorowe grafiki wykonane w zapisane w formacie CorelDraw do wersji 18 (rozszerzenie cdr), może być to plik Adobe Acrobat czyli PDF (import z programu wektorowego), Adobe Illustrator czyli - ai lub z programów CAD - dxf. Tu ważna uwaga do projektu proszę dołożyć element kontrolny, najlepiej kwadrat 10x10 mm, jest mi to potrzebne do sprawdzenia wymiaru po imporcie pliku z innego programu niż Corel. Jeśli nie posiadasz możliwości stworzenia projektu w wersji elektronicznej - zrób to klasycznie w wersji analogowej - kartka linijka ołówek i wyślij mi zdjęcie projektu.

Wytyczne do pliku kolory CMYK unikniemy pomyłek

cięcie czyli przepalenie materiału na wylot kolor czerwony ( C=0 MY=100 K=0)

grawer liniowy nacięcie materiału kolor czarny (CMY=0 K=100)

grawer wybranie powierzchni obrys w kolorze niebieskim (C=40 MYK=0)

1. jeśli projekt posiada elementy które się powtarzają proponuję wstawić jeden element i przy nim podać liczbę sztuk jaka jest docelowa. Ułatwi to rozmieszczenie elementów na arkuszu. 

2. w przypadku gdy elementy są z różnych grubości materiałów proponuję podzielić projekt na odrębne pliki nazywając np "projekt 1,00.cdr", "projekt 0,30.cdr"   

3. warto uwzględnić grubości ścian w projekcie dysponuję tekturą dedykowaną pod laser w kolorze blado kremowym ( sorry facet nie zna się na kolorach) o grubościach 1,00 , 1,20 , 1,50 oraz 2,00 mm z szarej introligatorskiej 0,50 , 1,00 , 1,50 , 2,00 , 2,50 oraz 3,00 mm. Tu mała uwaga tektura szara ma dodatkową "atrakcję" - po cięciu sporo popiołu którym można ubrudzić model lub siebie.

Mam spore bo ponad dwunastoletnie doświadczenie w projektowaniu modeli, zwłaszcza architektonicznych. Wykonuję zlecenia da firm, studentów i modelarzy. Wszystkie projekty są bezpieczne, nie są przekazywane dalej czy wykorzystywane do celów komercyjnych - chyba, że się dogadamy.

Ceny za usługę ustalane są indywidualnie, na podstawie materiałów dostarczonych. Jak wspomniałem wcześniej obsługuję formaty CDR (wersja do 18), AI, DXF lub PDF. 

Druk kalkomanii

Wykonuję usługę druku kalkomanii w kolorach CMYK+W czyli kolory podstawowe z palety CMYK oraz kolor BIAŁY. 

Projekt proszę przesłać w formacie wektorowym CorelDraw do wersji 18 z czcionką (fontem) przekształconą w krzywe, jest to ważne aby corel w swej mądrości nie podmienił czcionki na domyślną. Projekt proszę przygotować w wymiarze takim jakim ma być drukowana formatka. Jeśli występują napisy lub znaki graficzne w kolorze białym proszę o wykonanie projektu na tle w jednolitym kolorze, który nie występuje w projekcie np niebieskim.

Ceny za usługę ustalane są indywidualnie, na podstawie materiałów dostarczonych wielkości i gęstości zadruku. 

Druk 3D

Wykonuję usługę druku plików na drukarce 3D w technice światło utwardzania żywicy 405 nm. Usługę wykonuję na żywicach w kolorze szarym, białym, cielistym, czarnym oraz przeźroczystym

Projekt proszę przesłać w formacie wynikowym STL lub w formacie programów graficznych 3D. Nie wykonuję usługi projektowania

Ceny za usługę ustalane są indywidualnie, na podstawie materiałów dostarczonych.

Zapytania o termin realizacji, szczegóły techniczne czy przesłanie projektów proszę kierować na adres e-mali sklep@kotebi.eu

Śledź nas na Facebooku