Marki
Wszystkie bestsellery

Samochody straży pożarnej

Ocena 
49,00 zł
Wysyłka towaru w 24 godziny na terenie Polski
Ilość

Opis

Książka Marka Pisarka Samochody straży pożarnej zabierze Czytelnika w podróż po historii sprzętu stosowanego w pożarnictwie. Od sikawek ręcznych i pierwszych pojazdów parowych aż po technologię XXI wieku – to prawdziwy wyścig, pogoń myśli technicznej za zagrożeniami.
Wszystko zaczęło się na początku XX wieku w Poznaniu – pierwszym polskim mieście, które zdecydowało się na zmotoryzowanie straży pożarnej. Autor dokładnie opisuje konstrukcje z okresu międzywojennego, PRL-u i III Rzeczypospolitej. Przedstawia pierwsze wozy strażackie powstałe na bazie Polskiego Fiata 621, a następnie te budowane na podwoziach Stara. Pokazuje, jak wielki wpływ na cały krajowy przemysł samochodowy wywarł rozwój pożarnictwa. Współczesne nowoczesne pojazdy specjalne to doskonały przykład polskiej myśli technicznej.
Czytelnik pozna również liczne ciekawostki, np. co oznaczają tajemnicze litery i cyfry spotykane na autach pożarniczych, jak szybko powinny się rozpędzać pojazdy podczas akcji ratowniczych, czemu strażacy bronili zaprzęgów konnych i dlaczego bali się nowych pojazdów.

Bogato ilustrowane wydanie to prawdziwe kompendium wiedzy. Stanowi wspaniałe podsumowanie ponadstuletniej historii samochodów straży pożarnej.

 


Szczegóły książki:

Ilość stron: 88
Format: 210 x 290
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7729-128-3
EAN: 9788377291283
Waga: 680 g

 

Szczegóły produktu
1 Przedmiot
Opinie

Napisz swoją opinię

Papier do druku kalkomanii atrament bezbarwny

Samochody straży pożarnej

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku